Rozrywka, zwierzęta

Zapytaj swoje dziecko, czy chce jechać na kolonie – to może być jedna z lepszych przygód w jego życiu!

Kochamy jeździć na wakacje, prawda? Po całym roku ciężkiej pracy, nauki i odpoczynku tylko w weekend, kiedy i tak myślimy o nadchodzącym tygodniu, wakacje są dla nas czasem, kiedy na kilka lub kilkanaście dni zapominamy o codzienności, wyjeżdżamy gdzieś dalej i żyjemy jak w bajce. Wakacje, kiedy pojawiają się dzieci, są już z nieco większą dawką stresu. Jednak możesz na nowo pojechać na wakacje samemu, a dziecku zafundować równie dobrze spędzony czas bez rodziców. Jak to możliwe? Zapytaj swoją pociechę, czy ma ochotę wybrać się na kolonie lub półkolonie. Możecie razem obejrzeć ofertę takich wyjazdów z okolic Olsztyna, odwiedzając stronę internetową https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/ .

Zalety półkolonii 

Na pierwsze wakacje bez rodziców zazwyczaj wybierają się nastolatkowie, którzy mają już jakichś dorosłych znajomych. Dla nich to cudowna przygoda, a dla rodziców niemała dawka stresu. Półkolonie to jednak okazja dla dzieci, lub nieco młodszej młodzieży na spędzenie kilkunastu dni bez rodziców, z rówieśnikami w ciekawym miejscu. Kolonie to nie tylko wypoczynek – to okazja do poznania nowych znajomych, nauki samodzielności w grupie, zawierania relacji z nowo poznanymi osobami czy nauki innych ważnych umiejętności. Kolonie organizowane przez akademię z Olsztyna w swoim programie mają warsztaty z nauki szybkiego zapamiętywania. To świetna inwestycja w przyszłość dziecka, ponieważ pamięć jest dzisiaj niezbędnym narzędziem nie tylko do nauki, ale także do pracy. Kolonie lub półkolonie to najlepsze wakacje, jakie możesz zafundować swojemu dziecku – pod warunkiem, że wybierzesz dobry ośrodek. 

Gwarancja jak najlepszej opieki 

Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko nie będzie miało zapewnionej odpowiedniej opieki podczas pobytu na koloniach – w tym momencie rozwiewamy wszelkie Twoje wątpliwości. Na koloniach opiekunowie to zawsze osoby wykwalifikowane – takie, które wiedzą, jak zająć się dzieckiem, jak z nim rozmawiać, ale także jak dać mu swobodę, podczas której nadal będzie bezpieczne. Nie musisz martwić się o to, że Twoje dziecko będzie miało jakiekolwiek problemy podczas pobytu poza domem bez Ciebie – są tam z dziećmi osoby dorosłe, które nie tylko kochają dzieci, ale także umieją się nimi odpowiednio zaopiekować. W każdej chwili możesz przecież zadzwonić do opiekuna i porozmawiać o dziecku, lub zadzwonić bezpośrednio do swojej pociechy, która powie Ci, jak podobają jej się wakacje. 

Świetne doświadczenie dla dzieci w każdym wieku

Któż z nas nie lubił spędzać czasu poza domem, kiedy zaczynaliśmy dorastać? Wtedy czas spędzony z rówieśnikami był dla nas szczególnie ważny – zostawanie w domu było swojego rodzaju karą. Dziś, w dobie globalnej pandemii dzieci i młodzież mają znacznie ograniczony kontakt z rówieśnikami. Prawie ciągle są lekcje zdalne, a więc znika możliwość integracji w grupie w szkole. Półkolonie lub kolonie, organizowane w okolicy Olsztyna, to świetna okazja dla Twojego dziecka na spędzenie czasu poza domem oraz poznanie nowych znajomych – z pewnością ten pomysł spodoba się każdemu dziecku! Nie martw się o bezpieczeństwo związane z zarażeniem koronawirusem – cały wyjazd jest zorganizowany pod takim kontem, aby do minimum ograniczyć ryzyko zachorowania. Jeśli Twoje dziecko zachoruje lub trafi na kwarantannę bezpośrednio przed wyjazdem na wakacje – gwarantujemy całkowity zwrot pieniędzy za wyjazd.